Službu na jednotlivých provozech vždy zajišťuje tým zkušených a proškolených odborníků vedený manažerem provozu a šéfkuchařem s dlouholetou praxí. Tým je neustále veden k standardnímu poskytování vysoce kvalitních služeb jako komplexní činnosti pro klienta a zákazníka.

Každý manažer provozu je hlavní osobou odpovědnou za neustálou kontrolu, koordinaci všech činností obsluhujícího personálu a za komunikaci se zákazníky a s klientem.

Klíčovou pozornost věnujeme výběrům zkušených šéfkuchařů pro provozy. Šéfkuchař se kromě vlastní přípravy jídel podílí na řízení týmu v kuchyni a odpovídá za pečlivé dodržování technologie přípravy jídel. V době výdeje jídel se svou přítomností plně věnuje strávníkům.

Na přání klienta můžeme převzít stávající personál stravovacího provozu pokud jeho kvalifikace, osobní přístup a snaha přizpůsobit se vyšším nárokům je v souladu s výší kvality poskytovaných služeb. V opačném případě jsme připraveni personál obměnit kvalifikovanými pracovníky, kteří splňují požadovaná kritéria.

Speciálním tréninkovým programem s pravidelným cyklem kurzů a školení dosahujeme stavu, kdy naši zaměstnanci sami chápou svou práci jako exkluzivní (prestižní) službu pro zákazníka, a podle toho k ní přistupují. Současně jsou motivováni i proaktivním způsobem odměňování.


» zpět

Co je nového?

 

Noví klienti

Otevřeli jsme další dvě personální restaurace, tentokrát u klientů Honeywell v Olomouci a Pragoprojekt v Praze.

 

 

» více informací

» archiv novinek